رپورتاژ

راه اندازی آموزشگاه فنی وحرفه ای در ۳ روز

به گفته ی معاون اشتغال وزارت کار یکی از پرتقاضاترین شغل‏ های مورد نیاز کارفرمایان و کاریابی‏ ها، مربیان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای هستند؛‌چرا که برای مهارت آموزی به این مربیان نیاز است.

چند روز گذشته بود که مهرداد عظیمی, رئیس سازمان فنی وحرفه ای از رشد51درصدی آموزش های مهارتی در بخش دولتی و غیردولتی در دولت سیزدهم خبر داد و گفت:سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در دولت گذشته به 2 میلیون و 948 هزار نفر و در دولت سیزدهم به 4 میلیون و 467 هزار نفر آموزش‌های مهارتی را ارائه کرده است.

عظیمی از رشد 1300 درصدی در حوزه صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد، 60 درصدی در واحد پذیرنده آموزش در محیط کار واقعی، 48 درصدی سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای، 72 درصدی صدور گواهینامه مهارت برای کارآموزان و 1170 درصدی در حوزه مسابقات آزاد، ملّی و بین‌المللی مهارت در دولت سیزدهم نسبت به مدت مشابه در دولت قبل خبر داد.

به گزارش تسنیم، رشد 1300درصدی صدور مجوز آموزشگاه های آزاد در حالی از سوی فنی وحرفه ای اعلام شد که محمود کریمی بیرانوند,‌معاون اشتغال وزارت کار نیز از تسهیل در صدور مجوز آموزشگاه های آزاد فنی وحرفه ای خبر داد و گفت: اقدامات بسیار توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این دو سال و نیم واقعاً چشمگیر بوده است. تعداد قابل توجهی الان مجوز مراکز آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای قبلاً تا 10ماه متوسط طول می‌کشید الان سه روز طول می‌کشد. یعنی شخصی که بخواهد یک آموزشگاهی فنی حرفه‌ای راه بیندازد سه روز فقط زمان لازم دارد که بتواند این کسب و کار را راه بیندازد.

بنا به گفته معاون کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از پرتقاضاترین شغل ‏های مورد نیاز کارفرمایان و کاریابی‏ ها، مربیان آموزش فنی و حرفه ‏ای هستند که درصدر قرار دارند و یکی از دلایل این امر آن است که صدور مجوز تأسیس آموزشگاه ‏های آزاد فنی و حرفه‏ ای در دولت سیزدهم تسهیل شد و به سه روز کاری کاهش یافت، به همین دلیل مراکز متعددی در سراسر کشور به وجود آمدند که کارجو را صاحب مهارت کنند و آن طرف به مربیانی نیاز دارند که بتواند به کارجو مهارت کاربردی آموزش دهد؛ لذا تقاضا برای استخدام مربیان آموزش فنی و حرفه‏ای در سراسر کشور بیشترین ضریب را دارد.

ستاد کارآفرینی و پیشرفت استان که به ابتکار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و کانون کارآفرینان برتر رسمی ایجاد شده به ریاست استاندار (رییس ستاد)، معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی (دبیر ستاد)، مدیران کل دستگاه های اجرای مرتبط، مدیران عامل بانک های استان و کارآفرینان برتر عضو کانون تشکیل می گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا