مقالات

سفر فضانوردان روسی به ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط "اسپیس‌ایکس"

طبق توافقنامه‌ای که جزئیات آن توسط ناسا اعلام شد، فضانوردان روسی از پاییز امسال توسط "اسپیس‌ایکس" به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) سفر خواهند کرد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ طبق توافقنامه‌ای که جزئیات آن دیروز اعلام شد فضانوردان روسی از پاییز امسال توسط "اسپیس‌ایکس" به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) سفر خواهند کرد.

به گفته ناسا و مقامات روسی، این توافق تضمین می‌کند که ایستگاه فضایی همیشه حداقل یک آمریکایی و روسی را در عرشه داشته باشد. این مبادله مدت‌ها در حال انجام بود و علی‌رغم تنش‌ها بر سر درگیری روسیه و اوکراین، همچنان ادامه دارد و نشانه‌ای از ادامه همکاری روسیه و آمریکا در فضا بود.

"فرانک روبیو" فضانورد آمریکایی در ماه سپتامبر به همراه دو روس از قزاقستان به ایستگاه فضایی سفر خواهد شد. در همان ماه، فضانورد روسی، "آنا کیکینا" با دو فضانورد آمریکایی و یک فضانورد ژاپنی سوار بر موشک "اسپیس‌ایکس" که از فلوریدا پرتاب می‌شود، خواهد پیوست ضمن آنکه یک تعویض خدمه دیگر نیز در بهار آینده انجام خواهد شد.

فضانوردان ناسا به طور معمول با موشک‌های سایوز روسی و با قیمت ده‌ها میلیون دلار پرتاب می‌شدند تا زمانی که اسپیس‌ایکس در سال 2020 پرواز خدمه ایستگاه فضایی کندی ناسا را ​​آغاز کرد. فضانوردان روسی در اوایل دهه 2000 با شاتل‌های ناسا به ایستگاه فضایی می‌رفتند.

ایستگاه فضایی بین‌المللی ,

در این عکس ارائه شده توسط ناسا، با پس‌زمینه ابرهای روی زمین، ایستگاه فضایی بین‌المللی از شاتل فضایی دیسکاوری در حالی که دو فضاپیمای مداری در حال انجام جدایی نسبی خود هستند، در 7 مارس 2011 دیده می‌شود. /AP

اخبار روز جمعه تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که "دیمیتری روگوزین" رئیس آژانس فضایی روسیه، توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور جایگزین شد، اگرچه به نظر نمی‌رسید این اقدام ارتباطی با تعویض خدمه داشته باشد.

ناسا گفت که این توافق "تداوم عملیات ایمن" ایستگاه فضایی را تضمین کرده و از ساکنان آن محافظت می‌کند. هم‌اکنون هفت نفر در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر هستند که سه آمریکایی و یک ایتالیایی با اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی ملحق شدند و سه روسی که با سایوز وارد شدند.

تصویر عبور ایستگاه فضایی بین‌المللی از مقابل خورشید!شاهکار ایستگاه فضایی در ثبت تصویری جدید از دریاچه ارومیه/ فضانورد فرانسوی: دریاچه ارومیه شبیه پروانه یا سبیل است!تصاویر میلیون‌ها ستاره کهکشان راه شیری در قاب فضانورد ایستگاه فضاییتصویر منحصربه‌فرد ایستگاه فضایی بین‌المللی از خلیج فارس

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا