مقالات

تلسکوپ "جیمز وب" چطور رؤیای بشر برای دستیابی به بزرگ‌ترین "ماشین زمان" را محقق کرد؟!

اساساً هر تلسکوپی قادر است به "ماشین زمان" تبدیل شود اما هرچقدر نقاط دوردست‌تری را با یک تلسکوپ رصد و مشاهده کنیم، در واقع زمان بیشتری طول کشیده است تا نور از آن نقطه به ما برسد و در تلسکوپ جیمز وب این اتفاق را شاهد هستیم!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ تلسکوپ فضایی "جیمز وب" به‌عنوان قدرتمندترین تلسکوپ فضایی ساخته‌شده در جهان، نخستین تصاویر خود را در قالب 5 تصویر، ثبت کرده است که این تصاویر توسط ناسا منتشر شده است.

تلسکوپ فضایی "جیمز وب" جانشین 10 میلیارد دلاری (7.6 میلیارد پوند) تلسکوپ فضایی هابل است. این تلسکوپ نسبت به رصدخانه قبلی یعنی هابل، بسیار عمیق‌تر به کیهان نگاه می‌کند و در نتیجه رویدادهای مربوط به زمان‌های دورتر یعنی رویدادهایی را که بیش از 13.5 میلیارد سال پیش رخ داده‌اند شناسایی خواهد کرد.

برای آشنایی با ویژگی‌ها و کارکردهای این تلسکوپ قدرتمند و تصاویر ثبت‌شده توسط آن، گفت‌و‌گویی با دکتر ‌"سپهر اربابی" استاد نجوم و کیهان‌شناس انجام داده‌ایم. این استاد نجوم معتقد است اساساً هر تلسکوپی قادر است به ماشین زمان تبدیل شود اما هرچقدر نقاط دوردست‌تری را با یک تلسکوپ، رصد و مشاهده کنیم، در واقع زمان بیشتری طول کشیده است تا نور از آن نقطه به ما برسد و در تلسکوپ "جیمز وب" این اتفاق را شاهد هستیم، در ادامه فیلم این گفت‌و‌گو را مشاهده می‌کنید:

تلسکوپ فضایی جیمز وب , تلسکوپ فضایی هابل , اخبار هوا و فضا ,

انتشار تصاویر و جزئیات 4 تصویر جدید تلسکوپ فضایی "جیمز وب"جزئیات جدید از تصاویر تلسکوپ فضایی "جیمز وب"/ با "جیمز وب" به 300میلیون سال بعد از "مهبانگ" سفر کنیدنخستین تصویر تمام‌رنگی تلسکوپ فضایی "جیمز وب" منتشر شدتصاویر شگفت‌انگیز "تلکسوپ جیمز وب" از فضا و ستارگانی در فاصله 2000 سال نوری!

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا