مقالات

تصویر کاوشگر مریخی Tianwen-1 چین از یک قمر سیاره مریخ

کاوشگر مریخی Tianwen-۱ چین، امروز تصاویری با وضوح بالا از قمر طبیعی سیاره سرخ با نام "فوبوس" را مخابره کرد که این رویداد مصادف با سالگرد دو سالگی انجام این مأموریت است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کاوشگر مریخی Tianwen-1 چین امروز تصاویری با وضوح بالا از قمر طبیعی سیاره سرخ با نام "فوبوس" را مخابره کرد که این رویداد مصادف با سالگرد دو سالگی انجام این مأموریت است.

چین کاوشگر Tianwen-1 را در 23 جولای 2020 پرتاب کرد که شامل یک مدارگرد، یک سطح‌نشین و یک مریخ نورد را به سیاره سرخ فرستاد. این کاوشگر در فوریه 2021 وارد مدار مریخ شده و بر روی مریخ فرود آمدند و در می 2021 نیز عملیات خود را آغاز کردند. مریخ دو قمر کوچک دارد که "فوبوس و دیموس" به معنای ترس و وحشت هستند.

این تصویر، یک جسم کوچک با شکل نامنظم با شعاع متوسط ​​11 کیلومتر است که در فاصله 6000 کیلومتری از سطح مریخ در یک مسیر تقریباً دایره‌ای می‌چرخد که این مدار را تنها در 7 ساعت و 39 دقیقه کامل می‌کند.

اخیراً، تیم عملیات Tianwen-1 زمان‌بندی زمانی که مدارگرد نسبتاً نزدیک فوبوس بود را کشف کرده و تصاویر واضحی از این قمر را در حالت "ماه کامل" آن گرفته است.

کشور چین ,

عکس قمر مریخی فوبوس که توسط کاوشگر مریخی تیانون-1 چین گرفته شده است در 23 ژوئیه منتشر شد که مصادف با دومین سالگرد پرتاب این کاوشگر است. /CMG

در این تصویر، فوبوس یک جسم نامنظم مانند سیب‌زمینی است. رگه‌هایی روی سطح آن در سمت چپ بالا وجود دارد که ممکن است در اثر ضربه ایجاد شده باشد. در سمت راست بالا یک دهانه برخوردی به نام Öpik از نام ستاره‌شناس و اخترفیزیکدان استونیایی با قطر حدود 2 کیلومتر وجود دارد.

منتظر "تلسکوپ فضایی بزرگ چین" با میدان دید 300 برابری "هابل" باشید!چین 2 ماهواره جدید سنجش از دور با وضوح بالا به فضا پرتاب کرد

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا